jee.pl

Blog tematyczny o komputerach, internecie i szeroko pojętych nowych technologiach.

KomputerOprogramowanie

Program do montażu wideo – na jaki się zdecydować?

Program do montażu wideo – na jaki się zdecydować?

Nawet jeśli ktoś nie zajmuje się profesjonalnie obróbką, to przyda mu się dobry program do montażu wideo. Oczywiście na początek nie ma sensu sięgać po coś skomplikowanego, bo i tak nie wykorzysta się całego drzemiącego w nim potencjału. Wystarczy coś z podstawowymi funkcjami, aby poeksperymentować i nabrać wprawy. Do dyspozycji jest wiele darmowych aplikacji, które idealnie nadają się do nauki. Jeśli jednak ktoś szuka czegoś bez żadnych ograniczeń, to z pomocą przychodzą bardziej zaawansowane programy do edycji.

Jaki wybrać program do montażu wideo?

Sporą popularnością cieszy się program do obróbki materiałów wideo Apple Imovie. Jest on niezwykle łatwy w obsłudze, ma sporo funkcji edycyjnych. Możliwy jest nawet zapis chmurowy, co pozwala na obróbkę filmu w dowolnym momencie i miejscu, na każdym urządzeniu. Godny polecenia będzie także program Davinci resolve. Opcji do wyboru jest multum, więc można liczyć na ogromne możliwości edytorskie. Nie ma jednak problemu z opanowaniem interfejsu. Kolejną propozycją będzie Hitfilm Express. Ma bogatą bibliotekę narzędzi. Będzie to świetna opcja dla osób, który chcą tworzyć unikalne filmy. Można liczyć również na uzyskanie błyskawicznego podglądu po wybraniu konkretnego efektu.

Jaki będzie dobry program do montowania filmików?

Osobom szukającym programu do obróbki wideo można polecieć Light Works. W wersji darmowej trzeba niestety liczyć się z wieloma ograniczeniami. Będzie to dobre rozwiązanie dla osób szukających narzędzia przeznaczonego do zaawansowanej edycji filmów w wysokiej rozdzielczości. Można również wypróbować VSDC free video editor, czyli program o niewielkich wymaganiach sprzętowych, ale oferujący sporo ciekawych narzędzi. Jest również program InShot, z którego najczęściej korzystają osoby chcące zamieścić wideo na Instagramie. Oczywiście można zmieniać proporcje kadru. Dostępne są rozmaite dodatki typu muzyka, nalepki, teksty, filtry. Edytorem do obróbki wideo jest także blender 3D, z zaawansowanymi funkcjami. Będzie to świetna opcja przede wszystkim dla osób pracujących na materiale 3D i 2D.

Zobacz także: Najpopularniejsze komunikatory internetowe

Na jaki zdecydować się program do montowania materiałów wideo?

Jeśli ktoś potrzebuje programu przeznaczonego do edycji wideo, to warto zainteresować się Shortcut. Pozwala na rozbudowaną obróbkę i miksowanie ścieżki audio. Warto także przetestować Videopad, idealna opcja przy montażu skomplikowanych materiałów. Do wyboru są rozmaite ścieżki wideo i dźwiękowe. Wiele osób chwali sobie także program do montowania filmów Adobe premiere rush starter. Ma on mnóstwo zaawansowanych funkcji, dzięki czemu nawet najbardziej wymagający użytkownicy będą zadowoleni. Można spróbować swoich sił także z Pinnacle Studio. Pozwala na tworzenie wysokiej jakości filmów, prezentacji HD i 3D. Możliwe jest przechwytywanie ekranu na żywo, dodawanie głosu w trakcie streamowania. Oczywiście to tylko niektóre z licznych funkcji tego niepozornego programu. Na uwagę zasługuje także program do edycji filmów Vegas Pro. Bardzo łatwo zmodyfikować rozmaite parametry audio i wideo w celu uzyskania pożądanego efektu.

Udostępnij