jee.pl

Blog tematyczny o komputerach, internecie i szeroko pojętych nowych technologiach.

InternetOprogramowanie

Najpopularniejsze komunikatory internetowe

Najpopularniejsze komunikatory internetowe

Jakie są najpopularniejsze komunikatory internetowe? Wielu osobom przyda się komunikator android, który pozwala na szybkie i wygodne skontaktowanie się z rodziną, znajomymi z pracy, ale również przyjaciółmi. Można także liczyć na prowadzenie rozmów tekstowych, głosowych i nawet wideokonferencji. Komunikatory online są także niezwykle praktycznymi narzędziami. Nie trzeba martwić się żadnymi dodatkowymi kosztami. Można przesyłać bez problemu przeróżne pliki, w tym także zdjęcia. Do wyboru są także rozmaite komunikatory na smartfona i komputer.

Jakie są najpopularniejsze komunikatory internetowe?

Dostępne są przeróżne komunikatory internetowe, jedne cieszą się mniejszą popularnością, inne większą. Jako że opcji jest wiele, to każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. W każdym przypadku można także liczyć na wygodną wymianę informacji między ludźmi. Dzielące nas kilometry mogą wydać się nie do pokonania z pomocą przychodzą wideokonferencje. Można poczuć się jak podczas przeprowadzania rozmowy na żywo. Pozwala na to między innymi Skype. Jest to popularny komunikator wideo. Można nie tylko prowadzić rozmowy głosowe, nie ma problemu z grupową wideokonferencją. Do wyboru jest wiele dodatkowych opcji typu nagrywanie rozmów, rozmywanie tła, poczta głosowa, wysyłanie sms-ów. Z kolei w pracy świetnie sprawdza się Microsoft Teams. Pełni rolę komunikatora dla osób pracujących w zespołach. Lepsza komunikacja przekłada się na wzrost efektywności.

Jaki wybrać komunikator online?

Bardzo popularnym komunikatorem jest zwłaszcza Facebook messenger. Można szybko i wygodnie kontaktować się ze znajomymi przez komputer lub smartfona. Nie ma problemu z przesyłaniem plików, udostępnianiem lokalizacji, prowadzeniem wideorozmów. Godnym polecenia jest także Viber, pozwala on przesyłać zdjęcia, notatki głosowe i rozmaite materiały wideo. Warto poznać liczne funkcje tego wygodnego narzędzia online. Z kolei Team speak to komunikator, który powstał z myślą o graczach. Może on nawet zostać spersonalizowany, zgodnie z preferencjami i potrzebami użytkownika. Dla bardziej wymagających graczy powstał również komunikator Discord. Umożliwia między innymi prowadzenie rozmów głosowych, a także przesyłanie wiadomości i plików.

Zobacz także: Program do montażu wideo – na jaki się zdecydować?

Na jaki zdecydować się komunikator internetowy?

Rozmowy online mogą być prowadzone w wygodny sposób za pomocą Google meet. Działa nawet w przeglądarce internetowej. Dostępna jest opcja czatu na żywo, przesyłanie plików jak i linków. Do rozmowy można zaprosić aż kilkadziesiąt osób jednocześnie. Dużą popularnością cieszy się wielofunkcyjny komunikator internetowy Whatsapp. Wystarczy, że zintegrujesz książkę adresową na smartfonie, a będziesz mieć łatwy dostęp do wszystkich znajomych. Można prowadzić czaty grupowe, przesyłanie plików również nie sprawi problemu. Godny polecenia jest szybki i lekki komunikator Telegram, ponieważ działa on w chmurze.

Udostępnij