jee.pl

Blog tematyczny o komputerach, internecie i szeroko pojętych nowych technologiach.

KomputerTechnologia

Czym wyróżniają się laptopy gamingowe?

Czym wyróżniają się laptopy gamingowe?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się laptopy gamingowe. Nie od dziś wiadomo, że sprzęt komputerowy dla graczy powinien posiadać wydajne podzespoły. Przede wszystkim posiada świetną kartę graficzną, która pozwala grać w najnowsze tytuły. 

Wybór laptopa dla graczy

Gamingowe laptopy są przeważnie wyposażone w szybkie dyski SSD. Dzięki temu czas ładowania jest zdecydowanie krótszy. Ta część ma bardzo duży wpływ na cenę komputera. Najlepiej zakupić sprzęt u sprawdzonego i renomowanego producenta, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią. Oczywiście możesz kupić laptopa z gorszą kartą, ale wtedy możliwa jest jedynie rozgrywka na średnich lub minimalnych ustawieniach graficznych. Właśnie dlatego nie będziesz mógł cieszyć się możliwościami najnowszych gier. Wydajne podzespoły można przeważnie znaleźć w laptopach gamingowych. Jest to nie tylko karta graficzna, ale również pamięć RAM oraz dysk. Kolejna ważna różnica dotyczy jakości oraz wytrzymałości obudowy. Z reguły sprzęt dla graczy jest bardziej eksploatowany niż urządzenia używane do pracy biurowej. Nawet kilkunastogodzinne sesje grania powinien wytrzymać doskonały laptop gamingowy. Musi posiadać także solidną klawiaturę, żeby w najważniejszym momencie nie odmówiła współpracy. Wybór laptopów gamingowych jest bardzo duży, więc każdy bez większego problemu powinien znaleźć coś dla siebie. 

Laptopy – najważniejsze parametry

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że gamingowe modele mają przeważnie bardzo nowoczesny design. Dodatkowo producenci montują podświetlane klawiatury, które robią duże wrażenie. Z pewnością ma to wpływ na wygląd całego komputera. Należy pamiętać, że pamięć RAM powinna wynosić przynajmniej 16 GB. Komputer dla gracza muszą być wyposażone w potężne oraz wielordzeniowe procesory. Chodzi przede wszystkim o to, żeby wyeliminować problemy z uruchamianiem wymagających gier. Wydajny układ chłodzenia jest również bardzo ważnym elementem komputera do gier. Nie można jednak zapominać, że laptopy gamingowe mają też wady. Warto o tym pomyśleć jeszcze przed złożeniem zamówienia. Duży ekran i wysoka rozdzielczość ekranu powodują, że tego rodzaju laptopy są zwyczajnie większe. Może to znacząco utrudnić transportowanie laptopa. Wyższa waga jest kolejną wadą, dlatego czasami lepiej sprawdzi się laptop biurowy. Istotny jest także czas pracy baterii, ponieważ dobry laptop powinien wytrzymać przynajmniej kilkanaście godzin. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, jaki laptop będzie najlepszy.

Udostępnij