jee.pl

Blog tematyczny o komputerach, internecie i szeroko pojętych nowych technologiach.

Komputer

Czy wiesz, jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI?

Czy wiesz, jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI?

Jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI? To pytanie, które zadaje sobie wielu. Wiele osób decyduje się na podłączenie telefonu do telewizora. W ten sposób można wyświetlać przykładowo filmy na YouTube na dużym ekranie. Najprościej jest zrobić to z wykorzystaniem kabla HDMI. Nie zawsze jednak ktoś go ma lub po prostu nie pasuje z jakichś powodów. W przypadku telewizorów z funkcją Smart TV jest wiele sposobów na podłączenie do nich telefonu. Najlepiej sprawdza się połączenie bezprzewodowe, co jednak wymaga stabilnego łącza.

Jak podłączyć telefon do telewizora bez HDMI?

Brak kabla HDMI nie musi być problemem. Są inne sposoby na podłączenie telefonu do telewizora. Świetnie sprawdza się wifi. Jest to niezwykle prosty sposób na korzystanie z internetu i łączenie się ze smartfonem. Oczywiście istotne będzie to, aby urządzenia korzystały z jednakowej sieci, dzięki czemu nie będzie problemu z połączeniem ich ze sobą. W pierwszej kolejności należy wyszukać na smartfonie funkcję odpowiadającą za przesyłanie obrazu. Po wyświetleniu listy dostępnych urządzeń pozostaje wybrać z niej swój telewizor. Kolejnym etapem będzie wyświetlenie na odbiorniku prośby o wyrażenie zgody na połączenie z innym sprzętem. Po jej zaznaczeniu będzie można zobaczyć na telewizorze obraz widziany do tej pory wyłącznie na telefonie. Jak widać, nie ma w tym niczego skomplikowanego. Połączenie telefonu z telewizorem Smart przez wifi jest niezwykle szybkie.

W jaki sposób podłączyć telefon do TV?

Telefon można połączyć z telewizorem za pomocą wifi direct i Bluetooth. Jest to skuteczny sposób na oglądanie filmów i zdjęć ze smartfona na swoim odbiorniku TV. Nie trzeba mieć do tego kabla HDMI. W tym przypadku urządzenia nie muszą korzystać z tej samej sieci wifi. Pierwszym krokiem będzie wyszukanie w ustawieniach telewizora funkcji wifi direct, następnie trzeba umożliwić łączność z innymi urządzeniami. Z kolei na telefonie należy włączyć punkty przesyłania obrazu i sparować go z odbiornikiem. Na koniec pozostaje potwierdzenie połączenia urządzenia na telewizorze. Po wykonaniu tych czynności możliwe stanie się udostępnianie plików i wyświetlanie obrazu z telefonu na swoim Smart TV. Ten sam efekt uzyska się w przypadku łączności przez Bluetooth, również należy sparować ze sobą dwa urządzenia i gotowe.

Zobacz także: Kompleksowa obsługa social media

Laptop jako monitor HDMI– jak go podłączyć?

Nie każdy telewizor ma funkcję Smart TV. Jeśli dodatkowo nie można podłączyć telefonu za pomocą kabla HDMI, to pozostaje zakupić specjalną podstawkę, która ma kartę sieciową. Podpina się ją do swojego odbiornika telewizyjnego i do źródła zasilania. Kolejnym krokiem będzie odpowiednie skonfigurowanie wszystkiego z domową siecią internetową. Źródłem sygnału stanie się na telewizorze USB lub port HDMI. Ważne jest to, aby telewizory i smartfony podłączyć do tego samego routera. W ten sposób możliwe będzie połączenie obu urządzeń bezprzewodowo. W niektórych przypadkach konieczne staje się także zainstalowanie specjalnej aplikacji, aby umożliwić połączenie z adapterem. Nawet zwykły kabel do ładowarki pozwoli na wysyłanie zdjęć i filmów z telefonu na telewizorze, jeśli odbiornik ma wejście USB.

Udostępnij