Zakleszczenie członka w trakcie stosunku – czym jest spowodowane?

Uprawianie seksu powinno sprawiać ogromną przyjemność obojgu partnerom. Niestety, w niektórych przypadkach może dojść do zakleszczenia członka. Dochodzi do tego, gdy partnerzy są mocno zestresowani. Podstawowa rzecz, o której należy pamiętać w takiej sytuacji, jest następująca: nie wolno wpadać w panikę. W niniejszym artykule wyjaśniamy, czym spowodowane jest zakleszczenie członka w trakcie stosunku oraz jak temu zaradzić. Zapraszamy do wnikliwej lektury. 

Czym spowodowane jest zakleszczenie członka w trakcie stosunku?

Niektórzy uważają, że zakleszczenie członka w trakcie uprawiania seksu wynika albo ze zbyt dużego rozmiaru członka bądź zbyt małej pochwy. Okazuje się jednak, że zarówno penis jak i pochwa to części ciała charakteryzujące się sporą elastycznością, dlatego same w sobie nie są one przyczyną zakleszczenia. W większości przypadków zakleszczenie jest spowodowane tzw. napadem pochwicowym. 

Polega to na tym, że penis zostaje uwięziony w ciele kobiety – nie na odwrót. Pochwica jest przypadłością dotykającą kobiety. Jest to spowodowane budową anatomiczną kobiecego ciała. U kobiet podczas seksu następują dość silne skurczu. Zwłaszcza, gdy kobieta w trakcie stosunku jest bardzo zestresowana, ryzyko wystąpienia zakleszczenia, jest bardzo wysokie. Jak poradzić sobie w takiej sytuacji?

Co zrobić, gdy dojdzie do zakleszczenia penisa w trakcie uprawiania seksu?

Podstawowa porada brzmi: należy zachować spokój. Mowa tutaj o zachowaniu spokoju nie tylko po fakcie, ale również przed rozpoczęciem współżycia. Należy zdawać sobie sprawę z tego, iż zakleszczenie penisa na skutek napadu pochwicowego ma miejsce wtedy, gdy kobieta jest mocno zestresowana. Stres ma największy wpływ na wzrost ryzyka zakleszczenia. Jeśli kobieta jest zestresowana, skurcze mają miejsce znacznie częściej. To z kolei przekłada się na wzrost prawdopodobieństwa wystąpienia zakleszczenia. Zakleszczenia penisa w trakcie stosunku kiedyś miały miejsce znacznie częściej niż obecnie. Młodzi ludzie niejednokrotnie mieszkali ze swoimi rodzicami, przez co nie mieli warunków do swobodnego uprawiania seksu. Ich rodzice często nie pozwalali im na uprawianie seksu przed małżeństwem. Kobiety kilkadziesiąt lat temu nie miały również dostępu do profesjonalnych środków antykoncepcyjnych, dlatego stresowały się z powodu dużego ryzyka zajścia w ciążę. Wszystkie te czynniki powodowały, że ryzyko zakleszczenia w trakcie stosunku było naprawdę duże. Na szczęście, w ostatnich latach sfera seksualna przestała być tematem tabu. Dzisiaj seks przedmałżeński w niewielu osobach budzi zgorszenie. Mimo tego, ludzie w dalszym ciągu są mocno zestresowani. Żyjemy w bardzo szybkim tempie, mało śpimy oraz za dużo pracujemy. Wszystko to przekłada się bezpośrednio na nasze zachowania w łóżku.

Co zrobić, gdy dojdzie do zakleszczenia penisa w trakcie stosunku?

Powyżej omówiliśmy szereg czynników stresogennych, które mogą przyczynić się do zwiększenia ryzyka zakleszczenia podczas stosunku. Wielu mężczyzn ma także pewne obawy związane z tym, iż nie będą w stanie zaspokoić potrzeb seksualnych swoich partnerek. Aby nie nastąpiło zakleszczenie z takiego powodu, warto zawczasu zaopatrzyć się w specjalne tabletki na potencję takie jak Viagra, King Cobra czy Kamagra. Sprawiają one, że mężczyzna już po około 30 minutach od ich zażycia bez trudu jest w stanie osiągnąć i utrzymać wzwód przez wystarczająco długi czas. Niestety, ryzyko zakleszczenia zawsze istnieje i nie da się go w 100% wyeliminować. Często stres przeżywamy w sposób nieświadomy, a to z kolei może spowodować, że dojdzie do zakleszczenia. W wielu przypadkach konieczna jest pomoc lekarska. Lekarz podaje wówczas partnerom specjalne leki na rozluźnienie mięśni. Zdarza się też, że interwencja lekarska wcale nie jest konieczna. Czasem wystarczy odczekać kilkanaście minut lub wziąć wspólną ciepłą kąpiel. Aby uniknąć zakleszczenia w przyszłości, należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu do uprawiania seksu. Intymnym uniesieniom nie może towarzyszyć stres. Jeśli będziemy o tym pamiętać, zakleszczenie nie powinno nam się nigdy przydarzyć. 

Uprawianie seksu powinno sprawiać ogromną przyjemność obojgu partnerom. Niestety, w niektórych przypadkach może dojść do zakleszczenia członka. Dochodzi do tego, gdy partnerzy są mocno zestresowani. Podstawowa rzecz, o której należy pamiętać w takiej sytuacji, jest następująca: nie wolno wpadać w panikę. W niniejszym artykule wyjaśniamy, czym spowodowane jest zakleszczenie członka w trakcie stosunku oraz jak…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *