Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn – jak sobie z nimi poradzić?

Zaburzenia erekcji i obniżenie sprawności seksualnej zazwyczaj jest kojarzone z mężczyznami w sile wieku. Niestety, do seksuologów zgłaszają się coraz młodsi panowie, którzy cierpią na problemy z potencją czy inne problemy natury seksualnej. Przyczyn tego zjawiska może być wiele, dlatego też odpowiednia diagnostyka pozwala na wprowadzenie skutecznego leczenia. Warto zgłosić się do lekarza wraz z zauważeniem niepokojących objawów – niestety, większość mężczyzn decyduje się na zbyt późno, przez co zaburzenia są u nich mocno nasilone.

Zaburzenia erekcji u młodych mężczyzn – jaką mają przyczynę?

Problemy z erekcją u młodych mężczyzn wiążą się z nieprawidłowościami zachodzącymi w organizmie, ponieważ nie można łączyć ich z procesami starzenia. Z tego też powodu młodsi panowie mają większą szansę na powrót do pełnej sprawności seksualnej, o ile tylko uda się wyeliminować niekorzystne czynniki. Bardzo często w młodym wieku zaburzenia erekcji są spowodowane przez stres związany z pracą, koniecznością utrzymania rodziny, niestabilną sytuacją zawodową czy prywatną. Na problemy ze sprawnością seksualną są narażeni mężczyzny prowadzący imprezowy styl życia – nieodpowiednia dawka snu, nadużywanie alkoholu czy papierosów wcale nie sprzyjają potencji. Może się okazać, że najwięksi „macho” po kilku tygodniach czy miesiącach takiego stylu życia po prostu przestaną stawać na wysokości zadania. Do zaburzeń erekcji przyczynia się także nieprawidłowa dieta złożona z produktów mocno przetworzonych np. fast foodów czy gotowych dań. Wydawałoby się, że odżywianie nie ma nic wspólnego z seksem – można się w tej kwestii bardzo pomylić. Warto ponadto podkreślić, że młodzi, często niedoświadczeni panowie odczuwają duże napięcie związane ze zbliżeniem, obawiając się rozczarowania partnerki. Stres może być tak silny, że powoduje brak erekcji lub jej niedostateczną siłę – dopiero kiedy mężczyzna „odpuści”, udaje się odbyć normalny stosunek. Panowie są jednak na tyle przejęci swoim falstartem, że przed kolejnym zbliżeniem odczuwają jeszcze większy strach. By nie wpaść w błędne koło, konieczna może okazać się rozmowa z psychologiem.

Zaburzenia erekcji a choroby

Młodzi mężczyźni na ogół są przekonani o swoim zdrowiu, jednak wielu z nich cierpi na choroby, które mogą obniżać sprawność seksualną. Mowa o otyłości, cukrzycy, depresji czy chorobach wenerycznych. Ogólne osłabienie oraz niepokojące objawy mogą powodować spadek libido, trudności z osiąganiem oraz utrzymywaniem erekcji, spadek sił witalnych, obniżenie się jakości nasienia. Jeśli objawy utrzymują się przez dłuższy czas, zalecane jest wykonanie diagnostyki, mającej na celu wykluczenie lub potwierdzenie tego typu schorzeń. Odpowiednie leczenie na ogół przynosi również poprawę jakości życia seksualnego. Należy ponadto podkreślić, że zaburzenia erekcji mogą być spowodowane niektórymi lekami, np. antydepresantami czy lekami podawanymi w leczeniu padaczki. Jeśli mężczyzna przyjmuje takie leki i obserwuje niski poziom sprawności seksualnej może porozmawiać z lekarzem o zastosowaniu alternatywnego leczenia lub zmniejszeniu dotychczasowej dawki.

Preparaty na potencję dla młodych mężczyzn

Panowie w wieku 20-30 lat mogą przyjmować środki wspomagające erekcję i nie powinien być to powód do wstydu. W zależności od stopnia nasilenia problemów lekarz może zalecić suplementy diety dostępne bez recepty, które opierają swój skład głównie na wyciągach roślinnych. Zawierają one lubczyk, żeń- szeń, korzeń maca czy miłorząb japoński, które przyjmowane przez dłuższy czas przyczyniają się do poprawy sprawności seksualnej, ogólnej wydolności organizmu, wzmocnienia erekcji. W przypadku poważniejszych zaburzeń pacjent może otrzymać preparaty dostępne na receptę – Viagrę, Kamagrę, Cialis czy Levitrę. Zawierają one substancje z grupy PDE 5, które wspomagają naturalne procesy erekcji, wzmacniając wzwód i ułatwiając jego osiągnięcie. Dzięki ich stosowaniu mężczyzna może powrócić do pełnej sprawności, a przy tym pozbyć się stresu i kompleksów towarzyszących zbliżeniu.

Zaburzenia erekcji i obniżenie sprawności seksualnej zazwyczaj jest kojarzone z mężczyznami w sile wieku. Niestety, do seksuologów zgłaszają się coraz młodsi panowie, którzy cierpią na problemy z potencją czy inne problemy natury seksualnej. Przyczyn tego zjawiska może być wiele, dlatego też odpowiednia diagnostyka pozwala na wprowadzenie skutecznego leczenia. Warto zgłosić się do lekarza wraz z zauważeniem…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *