Wszystkie rodzaje impotencji u mężczyzn: jaki rodzaj jest najtrudniejszy?

Impotencja to sytuacja, w której mężczyzna nie może osiągnąć silnej erekcji, aby odbyć dobry stosunek płciowy. Zaburzenia erekcji, mogą być całkowite lub częściowe, związane z wieloma czynnikami, z których połowa jest związana z wiekiem. Niemniej jednak ma przygnębiający wpływ na mężczyzn. W większości przypadków pozostają z problemem sami, ponieważ wstydzą się skontaktować ze specjalistami w tak delikatnym problemie. Istnieje opinia, że wszystkie rodzaje impotencji u mężczyzn pochodzą z głowy i wiążą się z zaburzeniami psychicznymi. Jednak ta opinia jest zasadniczo błędna. Jakie są rodzaje impotencji? Czy są jakieś nieuleczalne gatunki? Jak zareagować na tę lub inną sytuację i być na nią przygotowanym?

Zaburzenia erekcji: problem z umysłem lub ciałem – przyczyny różnych typów impotencji

Istnieje wiele mitów i plotek dotyczących tej choroby, w większości nieprawdopodobnych. Chodzi zapewne o niewłaściwą edukację seksualną i o Freuda, który w swoich traktatach pisał, że osłabienie możliwości seksualnych mężczyzny wiąże się przede wszystkim z tym, co jest w jego głowie.

Zwyczajowo rozważa się dwa rodzaje dolegliwości:

 • Organiczny, wynikający z problemów związanych z właściwościami fizycznymi lub stanem układu nerwowego, w którym zakończenia nerwowe nie przekazują impulsów do mózgu dostatecznie szybko lub w ogóle nie przekazują
 • Psychiczne, wynikające z zaburzeń czynnościowych, w wyniku, których mężczyzna nie może osiągnąć erekcji niezbędnej do pełnego stosunku płciowego.

W rzeczywistości większość przypadków zaburzeń erekcji jest spowodowana problemami organicznymi, a nie psychologicznymi. 90% dysfunkcji seksualnych wiąże się ze stanem narządów wewnętrznych.

Impotencja dzieli się na pierwotną i wtórną:

 • Głównym jest zaburzenie erekcji, w którym mężczyzna nie może osiągnąć potencji niezbędnej do odbycia stosunku płciowego
 • Drugorzędnym jest problem, w którym osiąga on pożądaną erekcję na samym początku, ale nie udaje mu się odbyć lub zakończyć stosunku płciowego z wytryskiem i orgazmem.

Nie warto myśleć, że dysfunkcji seksualnych nie da się wyleczyć. Ta opinia jest całkowicie nieprawidłowa. Jak bardzo prawdopodobna jest opinia, że choroba powoduje całkowitą impotencję i całkowity brak libido? Wielu mężczyzn, którzy mają silne erekcje na początku stosunku płciowego, nie jest w stanie go zakończyć, nawet przy silnym podnieceniu seksualnym. Erekcja szybko znika, co nie pozwala na czerpanie przyjemności seksualnej. Może zaistnieć inna sytuacja. Przecież ponad połowa męskiej populacji po 40 roku życia doświadcza problemów natury seksualnej. Ale to nie oznacza całkowitej impotencji. Raczej o zaburzeniach erekcji, z którymi można i należy się uporać.

Rodzaje zaburzeń erekcji u mężczyzn: przyczyny, objawy

Rodzaje impotencji według zasady różnicowania chorób:

 • Arteriogenne (tętnice dostarczające krew do penisa stają się wąskie ), związane ze stanem i drożnością naczyń krwionośnych. W wyniku chorób takich jak cukrzyca czy nadciśnienie, uraz genitaliów czy prącia dochodzi do ich zwężenia, co powoduje osłabienie przepływu krwi do narządów prącia. I prowadzi do słabej erekcji.
 • Venogenny (zaburzenia w przebiegu krwi żylnej), stanowiący około 70% wszystkich przypadków zaburzeń erekcji. Krew wchodząca do penisa wypływa z niego przez żyły, nie mając czasu na wytworzenie niezbędnego ciśnienia w ciałach jamistych penisa i nie nadając mu niezbędnej twardości.
 • Neurogenny, w wyniku, czego zaburzona jest transmisja impulsów nerwowych, które są podstawą prawidłowej erekcji. Przyczyn jest wiele: urazy kręgosłupa, narządów moczowo-płciowych i prącia, konsekwencje nieudanej operacji chirurgicznej, w której może dojść do uszkodzenia prostaty, jelit, cewki moczowej itp., cukrzyca, przyjmowanie leków przeciwdepresyjnych lub leków na nadciśnienie.
 • Hormonalny, który występuje na tle nierównowagi męskich hormonów płciowych we krwi i zajmuje do 10% wszystkich przypadków niewystarczającej erekcji i osłabienia seksualnego.
 • Mieszane, to znaczy, że mężczyzna ma kilka czynników, które przeszkadzają w prowadzeniu normalnego życia seksualnego. Najczęściej jest to spowodowane przewlekłymi schorzeniami, których może być kilka. Na przykład jednoczesne choroby nerek, wątroby na tle cukrzycy.

Impotencja psychologiczna

Wszystkie wymienione powyżej rodzaje impotencji są organiczne, to znaczy związane ze stanem narządów wewnętrznych i układów narządów. Bardzo często zaburzenia związane z zaburzeniem tła emocjonalnego prowadzą do dysfunkcji seksualnych. Jest to tak zwana impotencja psychologiczna lub psychogenna. Pierwszym czynnikiem powodującym tego typu dolegliwości jest pogorszenie relacji z partnerem, a także wszelkiego rodzaju impotencja psychiczna może powodować:

 • Codzienny stres, ostatecznie powodujący depresję, agresję, drażliwość
 • Zmęczenie fizyczne lub psychiczne, nieznośne obciążenie pracą w ciągu dnia
 • Chroniczne zmęczenie spowodowane codzienną złą jakością snu, brakiem snu
 • Ciągłe niezadowolenie z siebie, jako partnera seksualnego i bratniej duszy z tego samego powodu
 • Częste kłótnie, skandale, wyjaśnianie relacji w rodzinie
 • Jedyny przypadek, gdy erekcja nie powiodła się, może prowadzić do ciągłego lęku przed niepewnością podczas intymności
 • Pojawienie się nerwic.

Co zrobić, jeśli jeden z rodzajów impotencji występuje u mężczyzn?

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zwrócenie się o pomoc do specjalisty. Na podstawie wywiadu i wyników badań, danych diagnostycznych i innych wskazań zidentyfikuje przyczynę i nasilenie problemu, zaleci właściwe leczenie, które z pewnością pomoże. Należy prowadzić zdrowy tryb życia, jest to warunek niezbędny do utrzymania i zwiększenia zdolności erekcji nawet w wieku dorosłym. Doskonale rozwiązuje problem Viagra bez recepty.

Impotencja to sytuacja, w której mężczyzna nie może osiągnąć silnej erekcji, aby odbyć dobry stosunek płciowy. Zaburzenia erekcji, mogą być całkowite lub częściowe, związane z wieloma czynnikami, z których połowa jest związana z wiekiem. Niemniej jednak ma przygnębiający wpływ na mężczyzn. W większości przypadków pozostają z problemem sami, ponieważ wstydzą się skontaktować ze specjalistami w…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *