Wpływ wazektomii na męską erekcję

Wazektomia to coraz popularniejsza metoda antykoncepcji dedykowana mężczyznom. Polega ona podcięciu oraz podwiązaniu nasieniowodów. Przeprowadzenie tego zabiegu sprawia, że w ejakulacie nie znajdują się plemniki niezbędne do zapłodnienia. Wielu mężczyzn zastanawia się jednak nad tym, w jaki sposób wazektomia może wpływać na erekcję oraz na ogólną sprawność w łóżku. W dzisiejszym artykule dokładnie to sprawdzamy. 

Wazektomia, czyli antykoncepcja dla mężczyzn 

Wazektomia jest zabiegiem, który polega na podwiązaniu nasieniowodów. Dzięki temu do ejakulatu nie trafiają plemniki niezbędne do zapłodnienia. Wykonanie tego zabiegu trwa zazwyczaj około 15 minut. Polega on na wykonaniu kilku nakłuć oraz nacięć skóry. Lekarze wskazują, iż wazektomia wykazuje się około 99% skutecznością jako metoda zapobiegania ciąży.

Po zabiegu na ciele mężczyzny znajduje się kilka ran, dlatego należy powstrzymać się z aktywnością seksualną do momentu ich pełnego zagojenia. Czas wstrzemięźliwości seksualnej powinien wynosić około 7 dni. Nasieniowody muszą także całkowicie oczyścić się z plemników, co również wymaga odpowiedniej ilości czasu. Warto wiedzieć, że plemniki w nasieniowodach mogą utrzymywać się nawet przez okres 3 miesięcy bądź 20 kolejnych ejakulacji. Mężczyźni krótko po zabiegu mimo wazektomii powinni w dalszym ciągu stosować inne formy antykoncepcji przez wskazany czas. W celu potwierdzenia bezpłodności po wykonaniu zabiegu mężczyzna kierowany jest też na weryfikację jakości nasienia.

Wazektomia a erekcja. Czy wykonanie zabiegu podwiązania nasieniowodów przyczynia się do zmniejszenia sprawności seksualnej mężczyzny? 

Czy wykonanie zabiegu wazektomii ma wpływ na męską erekcję? Odpowiedź jest prosta: nie. Wazektomia w żaden sposób nie wpływa na męski popęd płciowy oraz ejakulację. Jest to związane z tym, iż wazektomia nie ingeruje w przebieg naczyń oraz nerwów. Jedyna różnica, która nastąpi po przeprowadzonym zabiegu, to brak plemników w ejakulacie.

Nie jest to oczywiście jednoznaczne z tym, iż po wykonaniu wazektomii plemniki nie będą już produkowane. Będą one produkowane przez cały czas. Wazektomia nie ma żadnego wpływu na objętość ejakulatu, kolor bądź spójność. Omawiany zabieg nie wpłynie również na „męskość” – stężenie hormonów w organizmie nie ulegnie po wazektomii jakimkolwiek zmianom. Nie dojdzie do zmniejszenia masy mięśniowej, wyglądu klatki piersiowej, barków, nie zmieni się ton głosu itd.

Czy wazektomia pomaga zwalczyć zaburzenia erekcji?

Mężczyzna, którzy przed wykonaniem zabiegu wazektomii miewał problemy z niskim wzwodem, po przeprowadzonym zabiegu w dalszym ciągu będzie zmagał się z tą dolegliwością. Wazektomia w żaden sposób nie pomaga zmniejszyć problemów wynikających z niskiej potencji. W takim przypadku należy zgłosić się do lekarza, którzy przeprowadzi odpowiednie badania diagnostyczne oraz zaleci odpowiednią terapię.

Czy po wazektomii można zażywać Viagrę lub Kamagrę? Oczywiście, że tak. Stosowanie tych preparatów jest jak najbardziej możliwe. Leki na potencję u pacjentów po wazektomii działają w dokładnie taki sam sposób jak przed wykonaniem zabiegu. Co istotne, Viagra nie powoduje żadnych komplikacji po przeprowadzonym zabiegu oraz nie powoduje zwiększenia ryzyka zapłodnienia. Leki na potencję są w pełni bezpiecznym i skutecznym sposobem, dzięki któremu można cieszyć się satysfakcją z odbywania stosunków seksualnych.

Podsumowanie 

Wazektomia to jedna z metod antykoncepcji przeznaczona dla mężczyzn. Jej ogromnym atutem jest fakt, iż gwarantuje ona prawie stuprocentową skuteczność. Zabieg trwa krótko oraz nie wiąże się z dużymi dolegliwościami bólowymi dla mężczyzny. Co najważniejsze, wazektomia w żaden sposób nie wpływa na późniejsze zdolności do uzyskiwania wzwodu czy na wygląd bądź ilość spermy. Wielu mężczyzn podkreśla, iż właśnie dzięki wazektomii odzyskali pewność siebie, gdyż nie muszą już obawiać się ryzyka zapłodnienia. Decyzja o przeprowadzeniu zabiegu wazektomii sprawia również, iż kobieta nie musi już sięgać po tabletki antykoncepcyjne, co również jest ogromnym ułatwieniem.

Wazektomia to coraz popularniejsza metoda antykoncepcji dedykowana mężczyznom. Polega ona podcięciu oraz podwiązaniu nasieniowodów. Przeprowadzenie tego zabiegu sprawia, że w ejakulacie nie znajdują się plemniki niezbędne do zapłodnienia. Wielu mężczyzn zastanawia się jednak nad tym, w jaki sposób wazektomia może wpływać na erekcję oraz na ogólną sprawność w łóżku. W dzisiejszym artykule dokładnie to sprawdzamy. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *