Słyszałeś, że: niektóre leki, zapalenie przyzębia i bezdech senny prowadzą do zaburzeń erekcji?

Przyjmowanie wielu leków ma szkodliwy wpływ na męską potencję. Może powodować takie zjawisko, jak zaburzenia erekcji i inne problemy z potencją, ostrzegają o tym naukowcy z USA. Badanie przeprowadzone na dużej grupie mężczyzn w wieku 46-69 lat wykazało, że im więcej przyjmują leków, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń erekcji. Wśród ankietowanych 29% wykazywało oznaki osłabienia potencji. Oprócz ilości przyjmowanych leków, ryzyko wystąpienia zaburzeń erekcji jest związane z wiekiem, masą ciała, cukrzycą, nadciśnieniem, depresją, a także poziomem cholesterolu we krwi i złymi nawykami.

Przyjmowanie wielu leków powoduje zaburzenia erekcji

Lekarze podkreślają, że z klinicznego punktu widzenia leczenie zaburzeń erekcji powinno obejmować przegląd przyjmowanych przez mężczyznę leków i ich potencjalnych skutków ubocznych, z późniejszymi zmianami w przebiegu leczenia i dawkowaniu leków. Najczęściej stosowanymi lekami wpływającymi na osłabienie potencji są:

  • Leki obniżające ciśnienie krwi tętniczej
  • Leki psychogenne
  • Leki przeciwdepresyjne (trójpierścieniowe)
  • Lit
  • Leki oddziałujące na produkcję testosteronu.

Higiena jamy ustnej jest związana z męską potencją

Mężczyźni, którzy cierpią na ciężką chorobę dziąseł, znaną również, jako zapalenie przyzębia, częściej narzekają na problemy z potencją. Eksperci z Chin wykorzystali dane z szeroko zakrojonego badania mężczyzn z zaburzeniami erekcji i mężczyzn bez zaburzeń erekcji. Jak się okazało, 12% badanych miało paradontozę. Wśród mężczyzn z paradontozą 27% mężczyzn cierpiało na zaburzenia erekcji, a 9% nigdy nie skarżyło się na brak erekcji.

W związku z tym choroba dziąseł zwiększa ryzyko zaburzeń erekcji u mężczyzn, nawet, jeśli bierze się pod uwagę takie czynniki, jak styl życia, dochody i choroby. Dotyczy to zwłaszcza młodych mężczyzn i osób starszych: najbliższy związek między zapaleniem przyzębia a impotencją wystąpił u mężczyzn poniżej 30 roku życia i po 70 roku życia.

Według ekspertów powiązaniem między tymi dwoma problemami jest zwiększony poziom zapalenia w organizmie i uszkodzenie naczyń krwionośnych, które odżywiają męskie genitalia. W związku z tym, nakłaniali wszystkich mężczyzn, którzy cierpią na choroby dziąseł, aby poważnie zajęli się tą kwestią, przede wszystkim w drodze konsultacji z dentystą. Zrozumienie wszystkich aspektów i mechanizmów rozwoju zaburzeń erekcji pomoże w profilaktyce i leczeniu tego problemu.

Bezdech senny zmniejsza sprawność seksualną u mężczyzn

Bezdech (zatrzymanie oddychania) podczas snu przyczynia się do rozwoju zaburzeń erekcji. Wyniki badań pochodzą z eksperymentu laboratoryjnego na myszach, ale naukowcy uważają, że bezdech senny jest częstym problemem wśród mężczyzn. Stan ten polega na tym, że oddychanie we śnie zatrzymuje się na kilka sekund i powtarza się to kilkakrotnie w ciągu nocy. Według nowych badań, samce myszy wykazywały niższą aktywność seksualną po sztucznym wywołaniu krótkich, ale powtarzających się okresów niedoboru tlenu podczas snu przez tydzień. Spadek aktywności oceniano na podstawie zainteresowania samicami i spontanicznych erekcji.

Naukowcy mielili tabletki Cialis na proszek i mieszali ten lek z masłem orzechowym, którym karmiono myszy. Aktywność seksualna myszy lekko wzrosła, ale jeszcze nie osiągnęła tego samego poziomu, co przed rozpoczęciem eksperymentu. W jaki sposób są powiązane bezdech senny i erekcja? Nie jest to oczywiście niedobór testosteronu, ponieważ bezdech senny nie wpływa na poziom testosteronu we krwi. Naukowcy zauważyli, że podczas eksperymentu u myszy spada zawartość pewnego enzymu odpowiedzialnego za syntezę tlenku azotu. To właśnie tej substancji chemicznej brakuje, aby zapewnić przepływ krwi podczas erekcji. Dlatego naukowcy zalecają mężczyznom cierpiącym na bezdech senny przejście konsultacji lekarskiej przed rozpoczęciem przyjmowania leków na zaburzenia erekcji. Lekarz może zalecić leki oparte na innym składniku np. sildenafilu, takie jak np. Kamagra, lub oparte na wardenafilu takie jak np. Levitra.

Przyjmowanie wielu leków ma szkodliwy wpływ na męską potencję. Może powodować takie zjawisko, jak zaburzenia erekcji i inne problemy z potencją, ostrzegają o tym naukowcy z USA. Badanie przeprowadzone na dużej grupie mężczyzn w wieku 46-69 lat wykazało, że im więcej przyjmują leków, tym większe jest prawdopodobieństwo wystąpienia zaburzeń erekcji. Wśród ankietowanych 29% wykazywało oznaki…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *