Przedwczesny wytrysk – co to jest i jak temu zaradzić?

Przedwczesna ejakulacja to dolegliwość, która dotyka mężczyzn w bardzo różnym wieku, jednak najczęściej tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w sferze seksualnej. W przypadku, gdy przedwczesny wytrysk pojawia się w sposób ciągły, może to doprowadzić do trwałego pogorszenia jakości życia seksualnego, zmniejszenia samooceny oraz pewności siebie. Są mężczyźni, u których omawiana dolegliwość przyczyniła się nawet do wystąpienia stanów depresyjnych. Na szczęście, nowoczesne rozwiązania medyczne pozwalają na wyeliminowanie wszystkich przyczyn, które odpowiadają za występowanie przedwczesnego wytrysku. W niniejszym artykule wyjaśniamy, czym jest przedwczesny wytrysk oraz jak mu zaradzić. 

Przedwczesny wytrysk – definicja pojęcia

Kiedy ma miejsce przedwczesny wytrysk? O występowaniu takiego zjawiska mówi się wyłącznie w określonych przypadkach. Są mężczyźni przekonani o tym, iż zmagają się z przedwczesnym wytryskiem, zaś po dokładnej analizie lekarskiej okazuje się, że są całkowicie zdrowi. 

Przedwczesny wytrysk ma miejsce wtedy, gdy do wytrysku dochodzi kilkanaście sekund po rozpoczęciu stosunku bądź przed rozpoczęciem zbliżenia. Nie można zatem mówić o przedwczesnej ejakulacji, gdy do wytrysku dochodzi kilka minut po rozpoczęciu penetracji pochwy. Lekarze zgodnie podkreślają, że wytrysk po takim czasie jest czymś całkowicie normalnym i nie powinno to wzbudzać żadnych obaw czy wątpliwości.

Czym jest spowodowany przedwczesny wytrysk? Takie zjawisko wywołane jest brakiem samokontroli mężczyzny nad ejakulacją oraz umiejętności jej opóźniania. Warto wiedzieć, że istnieje mnóstwo prostych sposobów, dzięki którym można znacząco ograniczyć zjawisko przedwczesnego wytrysku. Zbyt szybka ejakulacja może być wywołana zarówno czynnikami fizycznymi jak i psychologicznymi. W niektórych przypadkach umiejętność kontroli wytrysku jest zaburzona z powodu wieku mężczyzny bądź stosowanych przez niego leków. Warto wiedzieć o tym, że przedwczesny wytrysk może także ustąpić samoistnie. Nie należy od razu udawać się do lekarza po zaobserwowaniu niepokojących objawów. Do specjalisty należy udać się wtedy, gdy ta nieprzyjemna dolegliwość występuje w sposób ciągły od dłuższego czasu bądź gdy zaobserwujemy, że mocno się nasiliła.

Czym jest spowodowany przedwczesny wytrysk i jak mu zapobiegać?

Przedwczesny wytrysk może być wywołany bardzo wieloma zróżnicowanymi czynnikami. W większości przypadków podstawowe powody to brak doświadczenia w sferze seksualnej oraz młody wiek (obie te kwestie idą ze sobą w parze). Mężczyzna, który nie ma doświadczenia w uprawianiu seksu, często jest bardzo mocno zestresowany przed intymnymi zbliżeniami. Wszystko to może sprawić, że pojawi się przedwczesny wytrysk.

Zbyt szybka ejakulacja może być także spowodowana bardzo długą wstrzemięźliwością seksualną. Prowadzi ona do bardzo dużego napięcia seksualnego, przez co kontrolowanie momentu wytrysku może być znacznie utrudnione. W tego typu przypadkach problem powinien zniknąć samoistnie. Po pewnym czasie mężczyzna powinien móc już ponownie odczuwać pełną satysfakcję z odbywania stosunków seksualnych. Czasami omawiany problem może być zdecydowanie bardziej skomplikowany – wtedy nie ma szans na to, aby zniknął samoistnie. Przyczyny przedwczesnego wytrysku, które koniecznie należy skonsultować z lekarzem, to:

  • urazy kręgosłupa,
  • za małe napięcie mięśni w cewce moczowej,
  • nadpobudliwość seksualna,
  • nadwrażliwość żołędzi członka,
  • zapalenie gruczołu krokowego, 
  • problemy psychologiczne – stres, lęki. 

Warto wiedzieć o tym, że wszystkie powyżej opisane przyczyny można znacząco zniwelować. Wystarczy, że udamy się do lekarza oraz opowiemy mu o swojej przypadłości. Specjalista przekaże także pacjentowi zalecenia dotyczące tego, jakie są najlepsze ćwiczenia na przedwczesny wytrysk. Nowoczesne rozwiązania medyczne sprawiają, że zdecydowana większość mężczyzn bez trudu może odzyskać utraconą sprawność seksualną. Statystyki wskazują, że przeszło 95% pacjentów zmagających się z przedwczesnym wytryskiem dzięki odpowiednio dobranej terapii może ponownie czerpać radość z uprawiania seksu.

Więcej informacji na stronie https://viagra.edu.pl

Przedwczesna ejakulacja to dolegliwość, która dotyka mężczyzn w bardzo różnym wieku, jednak najczęściej tych, którzy nie mają jeszcze doświadczenia w sferze seksualnej. W przypadku, gdy przedwczesny wytrysk pojawia się w sposób ciągły, może to doprowadzić do trwałego pogorszenia jakości życia seksualnego, zmniejszenia samooceny oraz pewności siebie. Są mężczyźni, u których omawiana dolegliwość przyczyniła się nawet…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *